Systemy podwieszek REDCORD oraz SLING THERAPY to zestawy podwieszek, linek i obciążników do przeprowadzenia ćwiczeń funkcjonalnych metodą S-E-T (Sling Exercise Therapy).

Jest to koncepcja bazująca na ćwiczeniach w odciążeniu, wykorzystująca zasady ćwiczeń w łańcuchach otwartych i zamkniętych. Metoda SET maja szerokie zastosowanie w rehabilitacji, w medycynie sportowej i fitnessie.


Metoda ćwiczeń w podwieszeniu  Sling Exercise Therapy 
opiera  się na stopniowaniu trudności ćwiczeń – na najniższym poziomie są ćwiczenia w odciążeniu ułatwiające ruch (na tym etapie wykorzystuje się głównie elastyczne linki i podwieszki).
Kolejny etap to ćwiczenia w odciążeniu z dawkowanym stopniowo oporem – przy wykorzystaniu np. bocznej kolumny teleskopowej i obciążników.

Zaawansowany trening opiera się na wykonywaniu ćwiczeń w tzw. łańcuchach biokinematycznie zamkniętych. Przy opracowaniu zestawu ćwiczeń oraz dostosowaniu ich do możliwości pacjenta niezbędna jest pomoc fizjoterapeuty lub trenera.


Systemy REDCORD oraz SLING THERAPY
mają szerokie zastosowanie nie tylko w rehabilitacji osób po urazach i podczas powrotu do sprawności ruchowej.

Istnieją grupy zestawów REDCORD dedykowane do prowadzenia treningu sportowego, fitness i ćwiczeń usprawniających.Bazą do zestawów jest zazwyczaj aparat do którego mocuje się dodatkowe wyposażenie w postaci: uchwytów, podwieszek, linek o różnej długości i różnym oporze, poduszek oraz wałków.